Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Zbytečná jednání

Zbytečná jednání

Slovenská touha po tajné službě

Ladislav Pittner nedávno vyvolal nová kompetenční jednání mezi ministry vnitra. Šéf slovenského MV požaduje zrušení Federální kriminální policie a převedení ochrany hranic pod republikové vlády. Na úrovni federace by podle něj měla zůstat nevelká skupina odborníků - jakási malá odnož Interpolu - která by zajišťovala „součinnost bezpečnostních složek mezi republikami a zahraničím“. Společná pro celý stát by zůstala pouze kontrarozvědka.K těmto požadavkům dovedl L.Pittnera údajně tlak slovenské politické reprezentace a slovenský ministr se odvolal i na výrok prezidenta, podle něhož musejí ve fungující federaci zůstat minimálně společná armáda, měna a zahraniční politika. O vnitru prý V.Havel nehovořil.Pittnerovi rezortní kolegové zatím ke slovenské iniciativě nejsou nijak vstřícní. Tomáš Sokol prohlásil, že bude respektovat stanovisko federálního ministra a že pro svůj úřad nechce žádné další kompetence. J.Langoš říká, že on sám bude naopak požadovat posílení kompetencí FMV o některé další body (informatika a další celostátní evidence). Nedomnívá se však, že by společná jednání přinesla nějaké změny.

Nebezpečný systém

L.Pittnerovi se zřejmě jedná především o Centrální informační a komunikační systém, který by měl propojit policejní složky celé federace a zároveň by umožnil daleko kvalitnější komunikaci čs.policejních složek s evropskými zeměmi. Význam informací je v policejní práci…

v44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte