Reklama
 
v15.jpg

1991/15

Koupit vydání
v14.jpg Vydání 8.–15. 4. 1991 v16.jpg Vydání 22.–29. 4. 1991
Zahraničí
Nezávislost v rámci SSSR Václav Černý 9.dubna, v den druhého výročí tbiliského masakru, Republika Gruzie - jak se tato země od 14.listopadu 1990 oficiálně nazývá - vyhlásila nezávislost. Bouřlivé Německo Zbyněk Petráček V sobotu 13.dubna byla Birgit Breuelová jmenována novou ředitelkou berlínského Úřadu pro správu státního majetku (Treuhandanstalt). Byla tak prozatím uzavřena vražda Detleva Karstena Rohweddera, předchozího šéfa privatizačního úřadu, v noci z 1. na 2.duben. Modré prapory opozice Zuzana Smékalová Ústřední výbor Bulharské komunistické strany (BKS) odsoudil vstup vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Soukromá výroba a přeškolování Petr Janyška Do Prahy přijel minulé úterý na jednodenní návštěvu švédský ministr financí Allan Larsson. Jeho cílem bylo seznámit se s hospodářskými záměry našich ministrů a s podobou, jakou dnes má čs.reforma. Cesta po jihoamericku Martin Weiss K nejzajímavějším projevům konference patřilo vystoupení člena Výboru OSN pro rozvojové plánování a autora ekonomického bestselleru nedávných let "Další cesta: neviditelná revoluce ve třetím světě", peruánského ekonoma Hernanda de Soto. Politika a svědomí a smrt Jáchym Topol Pár stovek tun nejnutnější pomoci se už na padácích mezi kurdské uprchlíky sneslo. Zásobování z letadel často vázne kvůli špatnému počasí. Masakr Vietnamců v Sofii Respekt Po rozhovoru s panem Pham Duc Binh (studentem čtvrtého ročníku sofijské konzervatoře) dne 1.4.1991 jsme shromáždili následující fakta o masakru Vietnamců v Sofii dne 17.3.1991, o němž již proběhly stručné zprávy ve sdělovacích prostředcích.
Kultura
Bílá místa Bohuslav Blažek Co všechno dobrého nám odepřeli, čemu jsme se vyhnuli sami - za posledních čtyřicet let i dříve. Pamětníci, kritičtí duchové a exulanti, pomozte nám identifikovat bílá místa naší kultury a civilizace. Muzea a veřejnost Milena Sršňová Pozvali jsme do redakce skupinu odborníků z pražských muzeí, abychom diskutovali o současných problémech jejich práce.
Domov
Týden v ČNR Darina Andělová Týdenní přehled dění v ČNR. Peníze jsou naše zbraň Jan Macháček Federální odborový svaz horníků, geologů a chemiků má 350.000 členů. Patří k těm svazům, které Vladimír Petrus označil za radikálnější. Je tomu tak skutečně? Na otázky odpovídá místopředseda svazu. Budoucnost je v našich rukou Karel Dyba Ministr pro hospodářskou politiku a rozvoj ČR K.Dyba k rozhovoru s V.Petrusem. Týden ve FS Milena Šindelářová Týdenní přehled dění ve FS. Jak se ke změnám staví řadoví odboráři? Jaroslav Spurný Jak se ke změnám staví řadoví odboráři? To se dotazujeme předsedů ZVO velkých podniků. Odborář odjinud Jaroslav Spurný, Lucie Vidmarová A.Scargill začal v 15 letech pracovat v dolech Woolley Colliery severně od Barnsley a brzy zde získal první zkušenosti v průmyslové agitaci. Stal se členem Ligy mladých komunistů. Protivník nebo partner? Jaroslav Spurný Nástupnická práva po Ústřední radě odborů zdědila Majetková správní a delimitační unie odborových svazů. Komunistické odbory po sobě zanechaly majetek v hodnotě zhruba 12 miliard korun, z toho asi tři čtvrtiny v nemovitostech.
Ekonomika
Cesty k tržní ekonomice Vojtěch Ort Ještě nikdy nebylo v Československu tolik význačných kapacit světové ekonomie - byznysmenů, předních profesorů, poradců vlád a představitelů mezinárodních společností.
Komentáře
Federace na Hanou Martin Hybler Otázka státoprávního uspořádání na sebe v Čechách a na Slovensku strhuje možná až přílišnou pozornost a stává se jakousi osou politické debaty. Nezávislosť Slovenska Tina Matulová Nezávislé združenie ekonómov Slovenska vzniká 20. decebmra 1989. Hýčkaný dinosaurus Zdeněk Vašíček Sovětské impérium je na pokraji kolapsu a ten bude trvat, jak tomu u dinosaurů bývá, mnoho desetiletí, možná stejně dlouho jako jeho dosavadní existence. Mandát poslance Benjamin Kuras Poslanci Federálního shromáždění, kteří z OF přestoupili do Sociálně demokratické strany, se ohrazují tvrzením, že mají právoplatný mandát svých voličů. Senjuk kontra Rychetský Milena Šindelářová Počátkem dubna se z parlamentu se rozšířila zpráva, že poslanec Rostislav Senjuk (ve volbách OF, dnes nezávislý) hodlá v příštích dnech požádat své kolegy o podporu při vyslovení nedůvěry Pavlu Rychetskému.
Téma
Slušovická smlouva Ivan Lamper Vyšetřovatel zlínské policie kpt.Žák přišel na stopu mnohamiliónové podezřelé machinace, do které jsou podle všech známek zapleteni vysocí funkcionáři bývalého DAK Slušovice.
Rozhovory
Jsme takoví, jací jsme Jan Macháček, Jaroslav Spurný, Jiří Kabele Rozhovor s předsedou českomoravské komory odborových svazů Vladimírem Petrusem.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte