v15.jpg

1990/15

Koupit vydání
v14.jpg Vydání 13.–20. 6. 1990 v16.jpg Vydání 27. 6. – 4. 7. 1990
Domov
Kamínek do mozaiky Eva Wicazová Nemyslela jsem si, že o tom budu někdy veřejně referovat. Přiměl mne k tomu teprve článek Vladimíra Janíka Židé a svět, otištěný před několika týdny v Mladé demokracii. Jiří Wonka z Vrchlabí Respekt Jiří Wonka z Vrchlabí obdržel v těchto dnech po zásahu Ústředí české advokacie poslední dopis, který jeho bratr Pavel Wonka poslal 16.dubna - tedy několik dní před smrtí - svému advokátovi, JUDr.Milanu Jelínkovi z advokátní poradny v Hradci Králové. Případ „Olšanské hřbitovy” Alexandr Eret Koncem osmdesátých let se Státní bezpečnost pokusila zastrašit veřejnost i opozici vyráběním smyšlených teroristických skupin záškodníků. Buď šťastný, že ještě žiješ Pavel Hlavatý, Petr Havel Pár slov, která beze zbytku vyjadřují základní krédo Kurdů po celém světě, protože ne všichni mají tu možnost. Cílené ničení identity tohoto lidu se úspěšně programově plní již po staletí. Analýza, psychofarmaka, letáky Jaroslav Spurný Inspekce Federálního ministerstva vnitra je vrcholný orgán, který koordinuje další inspekce, působící na správách a úřadech ministerstva. Vede ji ředitel, který podléhá přímo ministrovi.
Komentáře
Pohodlnost a neprofesionalita denního tisku Karen Gammelgaard Často se mi zdá, že o situaci v Československu informuje daleko přesněji a přehledněji zahraniční tisk než domácí noviny. Zkusme se proto kriticky podívat na některé typické zdejší postupy v žánru, ve kterém opravdové noviny vynikají: v informativních, čistě novinářských článcích. Jedna z nepřehledné řady Nikolaj Stankovič OIRT, mezinárodní rozhlasová a televizní organizace, vznikla jako jakási obdoba RVHP v oblasti sdělovací techniky a šíření informaci v 50.letech. Obrysy konkrétní Evropy Egon Lánský Rozhodli jsme se počínaje tímto číslem zavést zahraničněpolitický sloupec, jehož autorem bude Egon Lánský. Jeho komentáře mnozí z Vás léta znají a sledují. Egon Lánský bude výlučně odpovědný za výběr, formu i správnost obsahu. Kdo vyhrál? Jiří Tichý Předseda ústřední volební komise dr.Záhorský potvrdil svobodný a demokratický průběh letošních voleb. Účast voličů byla až překvapivě velká, jejich hlasy byly sečteny a rozděleny. Čísla, čísla a zase čísla. V procentech, mandátech i kusech. Každý je četl, každý je zná. Svoboda tisku s hliněnou nohou Ladislav Zajíček Jednou z prvních věcí polistopadového dění, kterou jsem s nadšením očekával, bylo: konečně budeme mít normální tisk, konkurenci názorů, schopností, talentů... Média Bohuslav Blažek Stalo se poslední dobou národní hrou, že se navzájem voláme ke slušnosti. Se slušností je problém, že kodex, na který se přitom apeluje, nejenom není nikde vyvěšen, ale především příliš nefunguje ve své nepsané, leč podstatné podobě - bez níž je ten psaný jen kusem papíru.
Zahraničí
Drsná spravedlnost Brian O´Heithir 21.května prohlásil v Londýně státem ustanovený vyšetřovatel, že okolnosti, které vedly k odsouzení sedmi členů rodiny Maguire, nebyly jednoznačné. Zmíněných sedm členů rodiny bylo před patnácti lety odsouzeno k trestu odnětí svobody za výrobu bomb pro IRA. Gorbačov v síti Dimitrij Běloševský ...Ledový vítr proháněl sněhové vločky v klikatých křivkách, kdesi v prostoru Maslovky rachotily salvy - zdá se, že promlouval velkorážní kulomet obrněného transportéru. Vytáhl jsem z kapsy tranzistorák a na chviličku - baterky už dodělávaly - jsem ho zapnul. Museli zemřít Jindřich Jůzl 10.12.1986 jsem z rušeného večerního vysílání Svobodné Evropy zachytil zprávu o smrti Anatolije Marčenka. Pak jsem se dozvěděl o existenci knihy Žij jako všichni; věřil jsem, že dříve či později se mi dostane do rukou - netušil jsem, že si ji budu moci opatřit legálně, tj. koupit v knihkupectví v červnu 1990. Mýtus Nelsona Mandely Zbyněk Petráček Začátkem června vyrazil Nelson Mandela na několikatýdenní okružní cestu po světě, během níž hodlá získat podporu pro zesílení sankcí vůči Jihoafrické republice.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte