Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Rozhovor

Písně rostou a stárnou stejně jako lidé

S bubeníkem Charliem Hallem z kapely The War on Drugs, která 13. června vystoupí v Praze

Autor: REUTERS
Autor: REUTERS

Zrodili se jako sólový projekt písničkáře Adama Granduciela v půli nultých let ve Filadelfii a z ne příliš slavných začátků vyrostli v jednu z největších rockových kapel současnosti. Sestavou The War on Drugs v minulosti prošel třeba i Kurt Vile a současná sedmičlenná formace těží jako z folkových kořenů, tak se inspiruje osmdesátkovým klávesovým soft-rockem. Což je tvar, za nějž v roce 2018 získali díky albu A Deeper Understanding cenu Grammy. V této rozmáchlé podobě také vystoupí v úterý 13. června v pražském Foru Karlín, kde představí svou poslední desku I don't live here anymore natočenou v lockdownových izolacích. Za kapelu odpovídá bubeník Charlie Hall, který s The War on Drugs příležitostně hraje už od roku 2005 a v roce 2013 se přidal naplno.

Vaše poslední album I don't live here anymore vznikalo během pandemie a vinou toho se jedná o první desku, na které jste pracovali odděleně a ne společně ve studiu v jedné místnosti. Jak tento proces ovlivnil skládání a chemii v kapele?

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].