0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter2. 7. 20244 minuty

Samota je důkaz, že se člověk nepřidal na špatnou stranu

Playlist: Dušan Vlk – Lichnovský – Sýček – Marcell a fiedlerski

Dušan Vlk • Autor: Instragram

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

Pražský klub Bike Jesus mi v minulém roce – a asi nejenom mně – otevřel koncertní cestu k novému slovenskému rapu, který je křížen s čímkoli od punku po darkwave. Loni na jaře mě tu rozsekali Berlin Manson, v létě to pokračovalo s Fvck_Kvltem, a minulý pátek jsem proto dost logicky zašel na Dušana Vlka.

Tvorba všech má jasný společensko-politický rozměr – a jak trefně říká hudební publicistka Aneta Martínková, kdo se chce dozvědět něco o současném Slovensku, měl byl poslouchat tamní rap. Zatímco Berlin Manson dokážou zasadit postkomunistickou situaci do společenskovědních konceptů a postavit tracky na sloganech jako Poor but Sexy nebo Kde Budeme Bývať, Boy? a Fvck_Kvltův rap je konfrontačně punkový, Dušan Vlk se pohybuje v jistém prostoru melancholie a smutku. 

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc