sebek

Na letiště dosedá další speciál. Tentokrát je to vakcína A od firmy B. Rovnou z letiště ji čtyři zdravotní pojišťovny zavážejí do vlastních zdravotnických zařízení v rámci logistického řetězce. Ten začíná ještě dávno před tím, než se vakcíny naloží na jiném místě světa. Už tam má vakcína svého příjemce. Vše je digitalizované. Nakonec se po hladkém a plošném závozu spáruje vakcína se svým příjemcem v očkovacím místě, které má nejblíže. Přímočaré, v čase nejrychlejší, komunikačně podpořené, digitální. Prý když je válka, lidi to sjednotí. Dnes už očkuje všechny nad 16 let. Izrael, jaro 2021. Mezitím, čau, máš vakcínu? Co to je? Na covid, vole! Co je to covid? To je to, na co tě v práci testujou! Mě nikdo netestuje, nemám práci. A chceš zase do práce? Jestli mi kvůli tomu píchnou nějakej novičok, tak na to zapomeň! Česko, jaro 2021.

Shrneme si, v čem tkví největší soudobá preventivní akce na světě. Je to zhruba šest simultánně běžících podmínek například v úspěšném izraelském podání. Fofrem se rozhodli a byli v tom jednotní bez ohledu na politické preference. Uvolnili velké peníze, protože si dobře spočítali mnohonásobně vyšší návratnost investice v podobě obnovené ekonomické prosperity a funkční společnosti. Investici měří a její logistiku řídí na základě dat, protože mají digitální zdravotnictví. K tomu kvalitní celonárodní informační kampaň, která nedala prostor ani pro zárodky dezinformací. A kdo se očkoval, bude po zásluze odměněn formou covid pasu. Do bazénu, do…

1_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Šebek

externí redaktor, na zdraví

sebek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 73

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte