DSCF0833
Autor: Milan Jaroš

Má přijít hygiena, řekla jednoho večera paní Miláčková svému synovi. Půjdou i do kantýny. Miláčkovi pracují u stejné firmy – neboli, jak by řekla paní Miláčková s pro ni tak typickou laskavou ironií, mají stejného zaměstnavatele. Jde o velkou státní firmu v oblasti energetického průmyslu. Paní Miláčková tu není na úřednické pozici, ale nepracuje ani manuálně, a je na své prostřední zařazení pyšná. Vedení si ji svého času zvolilo, aby byla hlasem automatického informačního klientského systému, neboli coby firemní hlas. Jsem taková lávka, říká o sobě přítelkyním na konto toho, že na kafe chodí s údržbáři, ale na oběd s lidmi z kanclu.

Když někdo odchází do důchodu, je to ona, komu lze s klidným srdcem svěřit organizaci i výběr příspěvků na dárek. Je tou, které podržíte dveře od výtahu. Na firemních výpravách má na starosti kořalku a v kabelce má neustále po ruce balení náhradních kabelů – to se mimochodem naučila od svého manžela stavebního instalatéra, nebožtíka Miláčka. Panuje všeobecné mínění, že Miláčková je prostořeká, tzv. obyčejná ženská, které to od přírody pálí. Z pohledu paní Miláčkové jsou takové komplimenty pochopitelně dvousečné; pakliže se okolí mýlí v otázce obyčejnosti, musí se zákonitě mýlit i v otázce bystrosti.

Miláčkovi vyrážejí každý den do práce každý zvlášť. Paní Miláčková chodí na osmou, lidi z kantýny na desátou. Po obědě natahuje Miláčková čas tak dlouho, aby už syna nebavilo na ni čekat. Ona a její tři přítelkyně z kanceláře pořádají – po vzoru…

I_obalka_R27_28
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R27_28
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte