Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Kam Tomio Okamura už zase poslal peníze

Šéf SPD zaplatil alternativním webům za službu

Strana Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury vyplatila v půli ledna ze svého transparentního volebního účtu sedm a půl milionu korun utajenému příjemci, a když to vyšlo najevo, odmítali partajní šéfové totožnost neznámého šťastlivce zveřejnit. Na stovkách profilů na Facebooku a Twitteru se začalo spekulovat, že Okamura už zase tuneluje peníze ze své strany, jak to zřejmě udělal se svým minulým spolkem Úsvit přímé demokracie po volbách před čtyřmi lety. Tehdy vyšlo najevo, že Úsvit platí svému předsedovi zhruba milion korun měsíčně z peněz inkasovaných od státu za volební výsledek a že celkem si tak Okamura přesunul z partajní kasy skoro deset milionů korun. Věc vyšetřovala policie, ale případ odložila, protože politikovu obhajobu, že mu partaj dává tyto peníze za „poradenství a analýzy“, se jí nepodařilo vyvrátit.

I letošní lednové miliony vyplatili okamurovci za podobné služby. Okamuru totiž nakonec pravidla transparentních volebních účtů donutila kapitulovat a zveřejnit adresáta svých peněz: je jím firma Play Net, která peníze od SPD získala – za analýzy a poradenství. Jaké konkrétně, to nechtěl rozvádět ani Okamura ani mluvčí SPD Michaela Dolenská.

Peníze za zkreslené předvolební průzkumy

Peníze pro Play Net odešly letos 19. ledna z účtu, do něhož může kdokoli veřejně nahlédnout na internetu. Podobný účet musela zřídit loni každá strana účastnící se sněmovních voleb. Strany musí mít podle zákona dva veřejné účty – jeden na volební výdaje a druhý na…

I_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2692
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte