24_foto vlada_jaros
Autor: Milan Jaroš

Druhá vláda premiéra Andreje Babiše získala ve sněmovně po 16 hodinách projevů minulou středu důvěru. Menšinové vládě ANO a ČSSD, podporované KSČM, která se k tomu zavázala v dohodě o toleranci vládě, ji vyjádřilo 105 poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Hlasovat pro vládu odmítl jako jediný z klubu ČSSD bývalý ministr vnitra Milan Chovanec. Proti faktu, že se komunisté v Česku dostali až na vládní úroveň, demonstrovaly v Praze stovky lidí. „Nechceme komouše,“ volali. Předseda KSČM Vojtěch Filip se minulý týden stal kromě podporovatele vlády i prvním místopředsedou sněmovny. 

24_mala_jaros
Autor: Milan Jaroš

spravedlnost

Taťána Malá kvůli plagiátorství odstoupila

Hnutí ANO přesvědčilo bývalou ministryni spravedlnosti Taťánu Malou, že funkci dál vykonávat nemůže, a Malá rezignovala. Stalo se to po tlaku veřejnosti, když Radiožurnál informoval, že Taťána Malá opsala část svých diplomových prací – o chovu králíků na Mendelově zemědělské univerzitě i o povinnostech rodičů k dětem po rozvodu na Panevropské vysoké škole v Bratislavě. Malá původně tvrdila, že dřív se opisovat smělo, po jednání s vedením ANO ale funkci složila. Novým ministrem spravedlnosti se stal Jan Kněžínek, dosavadní místopředseda Legislativní rady vlády.

[pull-quote author="Premiér Andrej Babiš při jednání o důvěře vládě reagoval na Miroslava Kalouska (TOP 09), který mu připomněl, jak kdysi křivě přísahal na smrt svých dětí, že nebude zasahovat do práce novinářů vydavatelství MAFRA a…

I_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte