0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Agenda13. 8. 20165 minut

Letem světem

Loňské léto lámalo teplotní rekordy v horní části teploměru, letos je tomu naopak. Jedenáctého srpna padl v Praze extrém starý sto padesát let. Nová hodnota „zimy“ naměřená v Klementinu činí deset stupňů. Experti to považují za velmi překvapivý jev, protože teplotu v moderní době ovlivňuje v Praze teplo akumulované do budov a asfaltu. Nejchladněji bylo ten den na Šumavě, kde asfaltu zatím moc nepoložili. Stanice Kvilda-Jezerní slať hlásila -3,2 ˚C. V Horské Kvildě (na snímku) bylo -2,5 ˚C.

Loňské léto lámalo teplotní rekordy v horní části teploměru, letos je tomu naopak. Jedenáctého srpna padl v Praze extrém starý sto padesát let. Nová hodnota „zimy“ naměřená v Klementinu činí deset stupňů. Experti to považují za velmi překvapivý jev, protože teplotu v moderní době ovlivňuje v Praze teplo akumulované do budov a asfaltu. Nejchladněji bylo ten den na Šumavě, kde asfaltu zatím moc nepoložili. Stanice Kvilda-Jezerní slať hlásila -3,2 ˚C. V Horské Kvildě (na snímku) bylo -2,5 ˚C.

„Plavky, které ostentativně dávají najevo náboženskou příslušnost, zatímco Francie a její náboženská místa jsou terčem teroristických útoků, by mohly vytvořit hrozbu narušení veřejného pořádku.“

Reklama

Starosta Cannes David Lisnard k rozhodnutí města zakázat islámské plavky zvané burkini, jež zakrývají vše kromě obličeje.

Sýrie

Ne soucit, ale bezletovou zónu

„Nepotřebujeme slzy, soucit, a dokonce ani modlitby. Zoufale však potřebujeme vytvořit nad východním Aleppem bezletovou zónu.“ Vzkaz skupiny lékařů z obklíčeného syrského Aleppa minulý týden obletěl svět, primárně ale směřoval k řediteli planety Baracku Obamovi. Jen on podle nich dokáže vynutit to, co naprosto urgentně potřebují, tedy udržet volný koridor, jímž by se město mohlo zásobovat léky. Nyní jich nemají dost pro všech 250 tisíc obklíčených lidí a musí rozhodovat, koho léčit a koho už ne. Zatím se ale nezdá, že by se Obama chystal přání splnit.

[image id=…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc