Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Blogy

Výběr z blogů


 

Co se píše v tajném dopisu z Bruselu

Tomáš Feřtek

Od předminulého pátku média a veřejnost spekulují o existenci či neexistenci tajuplného „dopisu z Bruselu“, v němž Evropská komise údajně hrozí zastavením operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Velvyslankyně Milena Vicenová existenci dopisu potvrzuje, ministr školství Josef Dobeš ji popírá. Zvlášť na pondělní tiskovce a pak večer v televizi tak činil velmi přesvědčivě. Ve skutečnosti jde o nedorozumění, nebo přesněji ministrův trik. Neexistují dva dopisy – jeden, který by kritizoval konkrétní postup ministerstva, a druhý, jenž by varoval před zastavením proplácení evropských peněz. Jak je patrné z textu dopisu, jde o jeden dokument.

Několikadennímu mediálnímu zmatení a dohadům, jestli dopis existuje, či ne, jestli Dobeš, či Vicenová mluví z cesty a zda hrozí zastavení proplácení evropských projektů, se dalo předejít prostým publikováním příslušné části dokumentu, který celou dobu mělo ministerstvo školství k dispozici. O tom, že opravdu mělo, není pochyb, ministr z něj citoval na pondělní tiskové konferenci. Jen jaksi opomněl přečíst jeho poslední dvě věty.

 

Přímou volbu by měl přezkoumat Ústavní soud

Viktor…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte