Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

VE STOPÁCH RODIČŮ
RESPEKT 26–27/2010

S radostí čtu váš časopis a myslím si, že informace v něm obsažené jsou celkem velmi přesné a zajímavé. Všimla jsem si však jedné chyby v článku Ve stopách rodičů, a to v tabulce, která obsahuje informace o tom, v jaké zemi se platí školné a kolik. První z těch zemí je Rakousko, je zde uvedeno, že se platí školné 363 eur za semestr. Není to však pravda. Já sama jsem studentka rakouské univerzity v Salcburku a již od jarního semestru roku 2009 žádné školné neplatím.

V Rakousku se školné neplatí, pokud je student občanem EU, není starší 27 let a neprodlužuje studium o více než dva semestry.
To je jen zjednodušená forma pravidel, která v rakouském vzdělávacím systému platí. (Pro přesnější informace odkaz http://www.help.gv.at/Content.Node/16/Seite.160104.html, informace je též dostupná v anglickém jazyce na http://www.help.gv.at/Content.Node/148/Seite.1480000.html#tuition.)

Magdalena Antonia Reuter

DRZÉ ČELO
RESPEKT 28/2010 

Autor sloupku do textu vtahuje čtenáře hezkým českým příslovím o drzém čele a poplužním dvoře. Bohužel jej ale zkomolil. Přísloví nezní „drzé čelo je poplužní dvůr“, ale „lepší drzé čelo než poplužní dvůr“. Lze to snadno vygooglovat, přísloví je v tomto znění uvedeno i na Wikipedii u hesla poplužní dvůr (http://cs…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].