Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…
Petra Hůlová • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
Petra Hůlová • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Elegantním proskleným výtahem je vidět všude okolo, vznáší se do třetího patra hotelu Comsa úplně neslyšně. Říkám si, že jestli se někde u nás mají spisovatelé jako v bavlnce, je to tady. V Brně na festivalu Měsíc autorského čtení. Posluchačů chodí víc, než je zvykem, a přestože se nepovažuji za egomaniaka a návštěvnost čtení o kvalitě knihy nutně nesvědčí, vystupovat v natřískaném sále je příjemnější než před deseti prázdnými židlemi, jak se tu a tam stává v pobočkách malých knihoven, kde dva nebo tři klimbající bývají občas tím jediným obecenstvem. Organizátoři se v takových případech většinou dušují, že tak nízká účast je čímsi zcela nebývalým, a já si říkám, a máš to. Na kulturu se tu chodí, to jen na Hůlovou ne. Slušně poděkuji za pozvání a kodrcám se sklesle domů. Jenže v Brně je to jiná a není to letos poprvé, stejnou zkušenost mám i z loňska. Plný sál a k tomu přepychový hotel (to samé i druhý den v Ostravě).

Petra Hůlová • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
Petra Hůlová • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Na pokoji slastně přepínáme kanály televize, kterou doma nemáme, a když manžel zjistil, že vana na pokoji má vířivku, radostně v ní tráví celý večer. Rychlost a ochotu hotelového personálu jsme si vyzkoušeli také. To když si synek přivřel ručku v tom pohádkovém výtahu, s kostkami ledu ve sněhobílém kapesníku tu byli cobydup.

Až si ráno cestou na hotelovou snídani říkám, jestli toho dobrého tu není příliš a zda si tenhle blahobyt vůbec zasloužím. S manželem se shodujeme,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.