Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Náš Bushův problém

Ještě nikdy na tom nebyl „ředitel planety“ George Bush tak špatně jako teď. Nedaří se. A události kolem Katriny jeho černou sérii jen podtrhly. Skutečné účty si se svým prezidentem budou vyřizovat samozřejmě Američané, i pro obyvatele v Evropě mají ale jeho nezdary důležité poselství.

Fotografie: Clinton už tady byl? (George Bush na návštěvě jedné z postižených rodin v Mississippi.)  Foto Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt
Fotografie: Clinton už tady byl? (George Bush na návštěvě jedné z postižených rodin v Mississippi.) Foto Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

Ještě nikdy na tom nebyl „ředitel planety“ George Bush tak špatně jako teď. Nedaří se. A události kolem Katriny jeho černou sérii jen podtrhly. Skutečné účty si se svým prezidentem budou vyřizovat samozřejmě Američané, i pro obyvatele v Evropě mají ale jeho nezdary důležité poselství.

Vzpomínka na Johnsona

Popularita prezidenta Bushe klesala minulý měsíc ve Spojených státech snad každým dnem. Stejně jako celková společenská nálada. Prezident, který po útocích na New York a Washington 11. září 2001 dokázal zemi sjednotit a ráznými vojenskými akcemi i ochránit od dalšího terorismu, se už dlouho nemůže pochlubit žádným výrazným úspěchem. Počet obětí v řadách amerických vojáků v Afghánistánu je nejvyšší od porážky Tálibánu. Bin Ládin, jeho dvojka Zavahrí a nová „hvězda“ al-Káidy, Jordánec Zarkáví, jsou na svobodě a přitažlivost ideologie radikálního islámu v řadách mladých muslimů zůstává stále hodně veliká.

Počet padlých amerických vojáků v Iráku se pomalu, ale jistě blíží k smutné hranici dvou tisícovek a v amerických médiích dostala v době okurkové sezóny mimořádný prostor demonstrující matka jednoho z nich Cindy Sheehanová, která se na protest proti americkému angažmá utábořila přímo před prezidentovým rančem v Texasu. Situaci nepomohlo ani prohlášení ministra obrany Rumsfelda, že ozbrojenému odporu teroristů docházejí síly: každý Američan se může…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v37.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.