Výběr z internetové debaty na www.respekt.cz, kde čtenáři reagovali na otázku, jestli by měla být zakázána Komunistická strana Čech a Moravy.

Trestní odpovědnost

Dokážete si představit, že by teď v Německu existovala strana s názvem NSDAP, která by měla ve svém logu ukrytý hákový kříž a běžně ho v různých variacích používala ve svých propagačních materiálech? Asi moc ne. Ale KSČM se svým názvem drze hlásí ke KSČ, v logu má skrytu pěticípou hvězdičku a tento motiv dokonce použila i v kampani ve volbách do Evropského parlamentu, kde rudá komunistická hvězda plynule přecházela ve žlutou hvězdičku EU. Jestli tohle není propagace hnutí potlačujícího lidská práva a svobody (či jak zní ten paragraf z trestního zákoníku), tak už co? Chtělo by to tedy alespoň z těchto důvodů popohnat odpovědné představitele KSČM před soud a tuto stranu zakázat, protože odporuje zákonu o politických stranách. A když se transformuje v jinou stranu, která bude v propagaci pokračovat, trestat znovu a tvrději jako jakékoli jiné recidivisty. KSČ byla navíc prohlášena zákonem za zločineckou organizaci, ovšem důsledky tohoto zákona nepociťuji.

Rovněž nenormální je situace, kdy snad všechny politické strany se hlavně navenek štítivě odtahují od KSČM, aniž by ji však nějak zvlášť kritizovali a upozorňovali na její výše zmiňovanou trestuhodnou drzost.

Luděk Belán, [email protected]

Určitě je třeba je zakázat

v49.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v49.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte