Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Třikrát na okraj

Premiér Vladimír Špidla během svého amerického turné osobně ujistil ministra obrany Donalda Rumsfelda, že pokud by jeho vláda v budoucnu uvažovala o nákupu stíhaček, půjde o velmi průhlednou a férovou soutěž. Správné slovo: Američané byli mírně řečeno znepokojeni počínáním Zemanova kabinetu, který soutěž na stíhačky zmanipuloval tak, že v ní zůstalo jen britsko-švédské konsorcium British Aerospace/Saab a jejich stíhačky Gripen. Podle zlých jazyků dokonce Američané na pražskou soutěž nasadili CIA (tedy aspoň to tvrdí British Aerospace). Možná bude mít teď Washington o starost méně. Jak píše list Financial Times, v dohledné době by měla kontrolu nad britským výrobcem gripenů získat některá z amerických firem. I na toto téma minulý týden mluvili premiér Tony Blair s prezidentem Georgem Bushem. Britové jsou přesvědčeni, že taková fúze je jedinou cestou, která jim může otevřít dveře k novinkám z oblasti amerického výzkumu. Většina z nich totiž spadá pod vojenské tajemství, k němuž Spojené státy nepouštějí ani nejbližší spojence.

•••

Alena Vitásková (45) je od čtvrtka už jen bývalou generální ředitelkou a místopředsedkyní představenstva Transgasu. Manažerku, která firmu připravila pro privatizaci, ze dne na den odvolali němečtí vlastníci z RWE. Vysvětlení? Žádné. Ředitelka byla ve funkci na měsíc přesně dva roky. Minulý týden nebylo ani jasné, kdo přijde po ní a jestli Vitásková ve firmě zůstane. Pouze se ví, že část jejích pravomocí převezme…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte