Pondělí - Papež Jan Pavel II během návštěvy na Ukrajině požádal pravoslavné věřící o odpuštění hříchů a omylů, jichž se na nich dopustila katolická církev. Moskevský patriarcha Alexej II., pod něhož spadá většina pravoslavných věřících na Ukrajině, papežovu cestu ostře odsoudil a vyzval tamní kněží, aby přítomnost Jana Pavla II. v zemi ignorovali.

Pondělí - Nejhledanější muž Latinské Ameriky Vladimiro Montesinos, pravá ruka bývalého peruánského prezidenta Alberta Fujimoriho, byl dopaden ve Venezuele a ještě týž den deportován do Peru. V cele se zvláštní ochranou čeká na soud, který se bude zabývat 140 obviněními proti jeho osobě. Za vykrádání státní kasy, podplácení, obchod s drogami a organizování vražd mu hrozí doživotní trest.

Úterý - Na veřejné slyšení o jaderné elektrárně Temelín, které se konalo ve Vídni, téměř nikdo z rakouské veřejnosti nepřišel. Sál paláce Hofburg dopoledne zaplnili odpůrci jaderné energie, kteří se chystali slyšení bojkotovat. Rakouská policie nakonec musela většinu aktivistů i se židlemi vynést. Diskusi krátce po poledni vedli už jen odborníci z obou zemí, včetně šéfky českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábkové, a hrstka novinářů.

Čtvrtek - Americký ministr zahraničí Colin Powell a izraelský premiér Ariel Sharon se shodli, že potrvá týden, než bude možné zhodnotit, zda Palestinci dodrží ustanovení nového přímeří, vyjednaného Američany. Podle dohody by poté následovalo…

27.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

27.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte