Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Scéna

Apendix (2. - 8. července 2001)

Prkno coby umění

Pro někoho je skateboarding uměním sám o sobě a umělcem je zkušený skateboardista. Ostatní může na estetické souvislosti upozornit výstava Sub Kultura, která představuje umění ve skateboardingu a skateboarding v umění. Uskuteční se jako součást světového poháru ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup 2001 od 6. do 8. července na pražském ostrově Štvanice. Skateboarding tu představí práce fotografa Remy Strattona, grafiků Carla E. Smitha a Vladimíra Brože, kolážisty Ethana Andersona a mnoha dalších vystavovatelů z USA, Francie a České republiky. Výstava navazuje na poměrně krátkou, ale úspěšnou tradici výstav Fragments, které se konaly v rámci Mystic Sk8 Cupu v minulých letech (Fragments je však nezaměřovaly výhradně na skateboarding jako výstava Sub Kultura). Vystavující umělci nejsou jen pozorovateli, ale patří k aktivním skateboardistům. Většinou se zabývají také uměním graffiti a hip-hopem. Graffiti sice se skateboardingem zdánlivě úzce nesouvisí, šíří se však podobně živelně v terénu ulic a velkoměstských zákoutí. V obou aktivitách se objevují společné motivy, a proto je výstava také představí stejně jako hip-hopovou kulturu, jež tvoří jejich volný rámec. Všechny tři elementy dokumentuje výstava samostatně i ve vzájemné souhře.

S pílí a důmyslem

V úterý bude v českobudějovickém Domě umění zahájema výstava prostorového projektu Fleiss und Industrie (Píle a průmysl) s podtitulem Hommage á H. C. Artmann, jenž ji prezentuje…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.