Kdo nám lhal

Význam masmédií je důležitý, moje informace jsou zprostředkované. Před vstupem do NATO se argumentovalo mimo jiné tím, že je to obranné společenství pro vlastní členy, že nenapadalo žádný jiný svrchovaný stát. Pro mě to byl pádný argument po zkušenostech z roku 1968. Ale stalo se tak čtrnáct dní po našem vstupu. Odkud ten rychlý posun, kdo nám lhal?Čím silněji zaznívají slova o nutnosti tohoto zákroku, tím větší nedůvěru ve mně budí! Proč je nutné něco nejdříve srovnat se zemí a potom mluvit o nutné materiální pomoci? Pokud nějaká demokracie v Srbsku byla, teď tam není žádná! Jak chceme se zbraní v ruce někoho učit? Zavání to příliš vojenskou lobby. Jak by bylo jednoduché potrestat pravého viníka? Nechť ho unesou a postaví před soud v Haagu. Elita straní elitě a obyčejnému člověku se něco namluví. Celým tím konfliktem trpí srbský lid, a NATO ho bombarduje. Miloševičovi se žádné újmy nedějí.Tak jako mě mrzel jednostranný pohled na problematiku zemědělství, mrzí mě, že nedáváte větší prostor i oponentům v případě kosovské krize. Matyáš Zrno je příliš mladý na to, aby dokázal zvažovat argumenty pro a proti, asi jako jsme na tom byli v mládí i my.

Vlasta Křenková, Velké Karlovice

Našel jsem pýchu

Byl jsem bez přehánění šokován rozhovorem s prof. Bělohradským (Respekt č. 18/99). Akceptuji, že má odlišný názor na oprávněnost vojenských akcí…

21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte