Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

S učiteli to není zlé

Neznám situaci mezi němčináři v západočeském regionu, ale protože pan Burgerstein oslovil ve svém článku To chce klid (Respekt č. 11/96) učitele obecně, dovolím si ukázat na několika příkladech, že to s učiteli nejen cizích jazyků v České republice nebude tak zlé.Osmnáct let učím na střední škole - měla jsem tedy možnost poznat velké množství studentů a učitelů, mohla jsem sledovat, jací jsme byli, jací jsme, jak se měníme. V posledních šesti letech učím na gymnáziu v Ústí nad Labem češtinu a francouzštinu. Francouzštinu jsem vystudovala po roce 1990 dálkově na Pedagogické fakultě v Praze. Patřím tedy k těm „přeškoleným“ ruštinářům, za což se však nijak nestydím, neboť možnost vystudovat navíc jazyk, který jsem se léta učila, jsem považovala za ohromnou příležitost. Jsem vděčná za téměř čtyři roky studia na pedagogické fakultě. Určitě z fakulty neodešel žádný francouzštinář, který by francouzsky neuměl.Od prvního semestru jsme navštěvovali Francouzský institut ve Štěpánské ulici v Praze a institut je pro nás stále jakýmsi hlavním stanem. Kromě mnoha jiných zajímavých akcí pořádá pro učitele různých stupňů dvakrát ročně pětidenní stáže a učebny jsou vždy do posledního místa zaplněny. V Institutu se s lektory diskutuje na seminářích, ale i na chodbách o přestávkách. Každý lektor je osobností, které očividně záleží na tom, aby nám zprostředkovala zajímavost…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.