Rusko

Ruským vojskům se nedaří potlačit odpor Čečenců navzdory bojům, které trvají již přes čtyři týdny. Důstojník ruského tichomořského loďstva odmítl nasadit námořní pěchotu. Své rozhodnutí zdůvodnil údajnou nedostatečnou připraveností jeho vojáků pro bojové nasazení. Západní kritika ruské vojenské operace v Čečensku je „neodpovídající a unáhlená“, usoudilo ruské ministerstvo zahraničních věcí. Kritické výroky na adresu Moskvy jsou prý dokonce znamením návratu k jazyku studené války. Rusům zvlášť vadí rozhodnutí Rady Evropy odložit na neurčito projednání přihlášky Ruska do této organizace.

Slovensko

Bývalý premiér Jozef Moravčík připouští zájem Ruska o užší spolupráci se slovenskou armádou. Podle něho „ruská strana projevila zájem o spolupráci své armády s armádou SR v různých formách již dříve“, ale zároveň upozornil, že ze slovenské strany byla vždy zdůrazněna jednoznačná orientace na NATO. „To vytváří určité limity pro takové kontakty,“ soudí Moravčík.

Jordánsko – Egypt

Obě země se dohodly, že zlepší vzájemné vztahy, které se napjaly po uzavření jordánsko-izraelské mírové smlouvy a po vznesení jordánského nároku na správu islámských svatých míst v Jeruzalémě, oznámil v Káhiře nový jordánský ministr zahraničí Abdal Karím Kabarití po rozhovorech, které s ním vedli prezident Husní Mubárak a jeho resortní kolega Amr Músá.

Velká Británie

Opoziční…

03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte