Po Středočeském poledníku Expres povilo nakladatelství Práce další dítko. Jmenuje se Monitor, podtitul dostalo Hitparáda československého tisku, stojí 3,30 a, soudě podle jeho stupně vývoje, je silně nedonošené.

Základní úvaha, která tento list přivedla k životu, je jistě správná: protože se pole československého tisku stává pro jednotlivce jednak nepřehledné, jednak finančně nezvládnutelné, čtenáři by uvítali výběr. Toto slovo měl ostatně v názvu týdeník, který od roku 1934, přes válku a ještě krátce po ní vycházel ve Zlíně. Až do okupace byl jeho podtitul - Nejzajímavější a nejlepší články současné doby - výstižný. Bohužel, kdybychom měli dát Monitoru podobně trefný podtitul, asi by zněl - Blábolení v Čechách a na Slovensku.

První číslo vydání má datum 15.ledna, druhé 22.ledna. Logicky byste očekávali, že týdeník tohoto zaměření vám přinese vysoce kvalifikovaný průřez uplynulým týdnem, takříkajíc jeho rentgenový snímek. To je však, zdá se, pro vydavatele cíl - řečeno marxistickou hantýrkou - příliš objektivistický. Nejstarší z deníků citovaných v čísle 1 nese datum 4.12.1990. Omlouvajíce redaktory, že se na první číslo zřejmě připravovali s předstihem, shledáme v druhém čísle, že ponor do minulosti je zcela srovnatelný - 5.12.1990.

U řady citovaných textů je v závorce uvedeno, že jsou kráceny. Očekávali byste proto, že cti být citován obšírněji se z delších textů dostane jen těm, které se týkají závažnějších témat a zároveň svou myšlenkovou a literární…

v06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte