Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Civilizace

V režii MNO

V současném běhu událostí si mnoho lidí nevšimlo, že již od jara letošního roku probíhá "boj" mezi ekologickými sdruženími a stranami na straně jedné a MNO na straně druhé.

V současném běhu událostí si mnoho lidí nevšimlo, že již od jara letošního roku probíhá „boj“ mezi ekologickými sdruženími a stranami na straně jedné a MNO na straně druhé.

Jde o část vojenského výcvikového prostoru (VVP) Hradiště, zvaném též Doupovské hory, který zabírá 33 tisíc hektarů půdy. Okrajové části prostoru jsou zemědělsky využívány péčí Vojenských lesů a statků Velichov. Nemalou část prostoru tvoří dvanáct střelnic a jejich dopadové plochy - od pěchotních až po tankové a jednu leteckou.

Letos na jaře uožnilo MNO na podnět Strany zelených v Karlových Varech exkurzi do VVP. Byli přizváni i odborníci z ONV, ekologové a zemědělci. Podali jsme návrh na uvolnění části VVP v nejzalesněnější oblasti, která je nejblíže ke Karlovým Varům. Zde leží údolí se smíšeným bukovým porostem a pramení tu potok, který by mohl být zdrojem pitné vody pro město Ostrov nad Ohří. Vojenský prostor nad bývalou obcí Dlouhá by byl při minimálních úpravách vhodný pro civilní využití. To vše jsme do návrhu zahrnuli a předložili zástupcům MNO, veliteli VVP plk. Duškovi a správci vojenského újezdu Hradiště plk. Táslerovi.

Nenašli jsme, bohužel, ani náznak pochopení. Zmínění důstojníci nám oznámili, že nejsou kompetentní cokoliv rozhodnout, máme se proto obrátit na prezidenta, Radu obrany státu nebo na tehdejšího ministra Vacka. Vybrali jsme si Radu obrany státu. Po měsíci z MNO přišla odpověď, podle níž podstatnou část našich návrhů nelze realizovat. Nepřihlíželo se ani k…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.