Existují zvuky, které se lehce spletou s jinými, podobnými. Odemykání a následné řachnutí vězeňského katru se však nedá splést s ničím. Vědí to obvinění a odsouzení, potvrdí to i jejich věznitelé. V posledních týdnech se o tom znovu přesvědčují i členové prověrkových komisí, které posuzují způsobilost příslušníků Sboru nápravné výchovy k další práci.

Příslušníci oficiálně rozpuštěné Státní bezpečnosti přišli na řadu už v únoru. Zasloužili si takovou poctu. Ti, kteří při prověrkách obstáli, by měli posílit prořídlé řady Veřejné bezpečnosti. Je obtížné představit si, jak kapitáni, majoři a podplukovníci s akademickými tituly „šlapou chodník“. Neprověření byli na základě novelizace zákona č.100/170 Sb. propuštěni bez nároku na plné finanční vyrovnání (tzn. šestiměsíční plný plat plus něco navíc). Doufejme, že se co nejdříve dočkáme objektivní statistiky, která rozptýlí obavy a ukáže nám, jak to vypadá doopravdy.Stejně důležitá se už od listopadu jevila očista vězeňského sboru. Příkaz k jeho prověření přišel však až v polovině června. Tehdejší ministryně spravedlnosti paní Burešová vydala Rozkaz č.18 o „ověřování způsobilosti příslušníků Sboru nápravné výchovy ČR k výkonu služby“. Na základě tohoto rozkazu byla ustavena Ústřední prověrková komise v čele s předsedou ing.Petrem Uhlem. Jejím prvním a zásadním úkolem bylo nejen prověřit příslušníky SNV z hlediska dalšího setrvání u sboru, ale především je uznat způsobilými pro práci konzultantů v jiných komisích. Skoro…

v23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte