Hana Třeštíková
Hana Třeštíková • Autor: Matěj Stránský

Zahraniční turisty v množství, na které jsme zvyklí, budeme letos v létě vyhlížet marně. Šancí se stal „nový turista“, hlavně ten domácí. Jak ho chce Praha přilákat?

Turistů sem v minulém roce přijelo kolem osmi milionů, nicméně nebyli to jen cizinci. Češi tvořili zhruba 15 procent a dlouhodobě to číslo narůstalo. Takže český turista není pro metropoli velkou neznámou.

Problém byl ovšem v tom, že v Praze nezůstával přes noc, nebo se nevracel. To je samozřejmě dáno tím, že jsme malá země, takže většině prostě stačilo ráno vyrazit, přes den se projít po městě a večer si to namířit zpět domů. Pokud si tedy „nadefinujeme“ nového, českého turistu, kterého bychom tady chtěli, bylo by ideální, aby zde zůstal víc než jeden den a prošel si případně i jiná místa než centrum. To sice letošní celkový úbytek návštěvníků nevykryje, ale určitě to může pomoci zvednout turistický ruch ze dna.

Co o českém turistovi víme? Jaké má priority, jaké zvyklosti, za co je ochoten utrácet?

Praha byla destinací, kam se hrnuly skupinové zájezdy z Asie, především z Číny a Jižní Koreje, tihle návštěvníci kromě metropole vyráželi na jednodenní výlety třeba do Českého Krumlova. No a pak to byli turisté, kteří sem jezdili za levným pivem, na různé rozlučky se svobodou a podobně; je město jako takové nezajímalo, mířili do barů a hospod. Českého turistu památky a kultura včetně stálic jako zoologická zahrada či Národní muzeum lákají.…

Respekt_special_leto_ve_meste
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt_special_leto_ve_meste
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Mázdrová

redakce vydání

mazdrova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 432

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte