0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kontext29. 8. 20235 minut

Záhada vyřešena: Sloní hlavu a vycpané veverky Balákovi uskladnil obžalovaný podnikatel

Policie trofeje i porcelán zabavila a šetří jejich původ. Bývalý šéf lesní správy je odvezl k muži, jehož firma dostává od Lán zakázky

Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák a prezident Miloš Zeman • Autor: Pražský hrad

Po odchodu Miloše Zemana z funkce začal bývalý šéf Lesní správy Lány řešit, kam převézt desítky trofejí a další věci, jež měl předtím uložené v prostorách lánské správy spadající pod prezidentskou kancelář. Volba nakonec padla na sklady jeho známého Zacha, se stěhováním mu měl pomáhat exkancléř Vratislav Mynář.

Majitel společnosti OZ stavby vlastní sklady ve městě Libušín nedaleko lánské obory. Tam si také pro zmíněné věci v dubnu přijela policie. O jejich zabavení již Respekt a Deník N informoval. Balák nyní redakcím sám potvrdil, že vše měl uložené u Zacha. „Měl volné prostory k uskladnění a je to kousek od Lán,“ říká.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Otto Zach je obžalován v kauze tendru na opravy středočeských silnic. Podle vyšetřovatelů si zajistil vítězství v soutěži pro svou firmu pomocí úplatku a zároveň přesvědčil další firmy, aby se do ní přihlásily se záměrně dražší nabídkou. Zach vinu podle Seznam Zpráv popírá. V dubnu ho okresní soud nepravomocně osvobodil, na konci roku se případ bude řešit u odvolacího krajského soudu.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc