Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Externí hlasy, Politika, Společnost

ČSSD hledá své vedení, pomozte!

V pátrání nepomohl ani poslanec, který sdílel článek přisuzující vinu za koncentrační tábory Židům

Pohřešovaní uprostřed a vpravo • Autor: Milan Jaroš
Pohřešovaní uprostřed a vpravo • Autor: Milan Jaroš

Úřady žádají občany v pomoci při pátrání po dvou pohřešovaných osobách. Prvním hledaným je čtyřiačtyřicetiletý muž štíhlé postavy, poznávací znamení představují nenápadné brýle a řídký vlasový porost. Často nosí oblek a je možné, že jej má na sobě i v současnosti. Muž je na pohled plachý, ale nemá strach z lidí. Byly doložitelně zaznamenány případy, kdy se usmívá.

Druhým pohřešovaným je šestačtyřicetiletý muž střední až robustnější postavy, krátce střižené prošedivělé vlasy, poznávacím znamením bývá bojovně vysunutá brada. Může trpět prostorovou a časovou dezorientací – v minulosti se ocital na schůzkách a následně si nebyl jist, zda se jich skutečně účastnil.

Oba pohřešovaní jsou údajně členy vedení České strany sociálně demokratické, konkrétně jejím předsedou a prvním místopředsedou. Podle předpokladů mají řídit svoji stranu, ale nebyli v této roli již drahnou dobu spatřeni. Členská základna má obavy o jejich osud, neboť dotyční nereagují ani na sebeúpěnlivější pokusy o jejich nalezení.

Jihomoravský kolega pohřešovaných kvůli tomu nejenže vytvořil neexistující úřednici, ale pro dosažení maximálního realismu ji dokonce i vyplácel. Nyní se nesetkalo s úspěchem ani úsilí poslance, který veřejně sdílel video přisuzující vinu za koncentrační tábory Židům a označující holocaust slovem údajný. Ani tato promyšlená provokace, v níž se odrážejí dlouholeté policejní zkušenosti zneklidněného zákonodárce, však nepřiměla pohřešované muže k reakci, jež by prozradila více o jejich současném osudu.

Žádáme proto všechny, kdo mají poznatky o okolnostech vedoucích k nalezení Bohuslava S. a Milana Ch., aby tyto informace neprodleně sdělili nejbližší pobočce ČSSD. Strana se obává o jejich osud, ale pro vyjádření naděje v dobrý konec zatím zváží přejmenování na Český úsvit sociálně demokratický.

Autor je konzultant v oblasti komunikace a marketingu

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].