Obalka promeny
Obalka promeny • Autor: Respekt

erik
erik • Autor: Respekt

Erik Tabery: Když jsme na jaře vydali speciál nazvaný Vizionáři, ve kterém jsme publikovali výběr z našich zahraničních rozhovorů, velice nás potěšila čtenářská odezva. Často se ale ozývalo přání, abychom vydali i rozhovory s českými osobnostmi. Tuto výzvu jsme rádi vyslechli a výsledek právě držíte v rukou.

Reklama
Reklama

Stejně jako u Vizionářů jsme dlouho přemýšleli nad tím, podle jakého klíče budeme vybírat ze stovek osobností, s nimiž jsme za posledních pětadvacet let debatovali. Možností je totiž nepřeberně, šlo by výběr zúžit profesně či časově. Nakonec jsme se rozhodli vybrat ty, které pod tíhou času nezestárly, a pak jsme dali přednost těm osobnostem, v jejichž slovech a myšlenkách je nějakým způsobem zachycena proměna české společnosti.

A je jedno, jestli jde o politiku, zdraví, kulturu, ekonomiku či filozofii. Snažili jsme se výběr osobností promíchat tak, aby tu byly zastoupeny různé generace a pohledy na svět. Občas se zdá, jako by dotazovaní spolu na dálku – prostorovou i časovou – rozmlouvali, navazovali na sebe či polemizovali. Začíst se tak můžete do slov Ivana Medka, Jaroslava Foglara, Radky Denemarkové, Jana Vladislava, Jany Hrdé, Vladimira 518 a mnoha dalších.

  • Pokračování úspěšného speciálu Vizionáři
  • Výprava do české historie i současnosti v 25 rozhovorech
  • Výběr z rozhovorů z pětadvacetileté historie Respektu

Řada z těch, jejichž slova zachytily naše diktafony, už mezi námi bohužel není. Naštěstí jejich myšlenky nezestárly a my se tak můžeme těšit z jejich intelektuálního dědictví.

Jako malý bonus jsme vybrali rozhovor s Václavem Havlem, jejž s ním pořídil Ivan Lamper nedlouho před pádem komunistické totality. Rozhovor tedy nevyšel v Respektu, který v té době ještě neexistoval, ale v samizdatovém Sportu, což byl jeden z listů, který našemu týdeníku předcházel. Rozhovor nebyl od té doby publikovaný, a protože jej historik Jiří Suk ve své knize o Havlovi označil za důležitý, rozhodli jsme se využít příležitosti a otisknout ho znovu. Věřím, že vás tento speciál zaujme a že při jeho čtení zažijete poutavou výpravu do naší historie i současnosti.

Časopis můžete zakoupit ve dnech 17. 6. - 17. 7. 2015 a 4. 8. - 4. 9. 2015 ve vybraných prodejnách denního tisku za cenu 89 Kč. K dispozici je vám také v aplikacích pro mobilní telefony a tablety


Speciál PROMĚNY si můžete objednat (i mimo výše uvedené dny) jednoduše také prostřednictvím SMS a my vám ho doručíme přímo do schránky. Stačí poslat SMS ve tvaru: PROMENY B JMENO PRIJMENI ULICE C.P. OBEC PSC na číslo 902 11.

Objednací SMS jsou zpoplatněny podle běžného tarifu vašeho mobilního operátora. Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 89 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha. Infolinka 296 363 199 v pracovní dny 8:00 – 17:00, www.platmobilem.cz.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte