Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost

Peří lidské i ptačí

69 R08 northshop • Autor: Respekt
69 R08 northshop • Autor: Respekt

Při recenzování dnes tak módních péřových výrobků jsme požádali o spolupráci naše ptactvo. Kachnička karolínská testovala v ostrém provozu zamrzajícího bahňáku několik oděvů: péřový overal, péřovou čapku s chráničem nadočnic a péřové plavky dvoudílné. Píše: „Chválíme funkčnost i nadčasový design. I při relativně nízké gramáži udiví výtečnými izolačními schopnostmi. Že jsou bezešvé, je dnes už samozřejmostí, oceňujeme také efekt waterproof.“ Kachnička karolínská dala pět hvězdiček z pěti a zdůvodnila: „Bez péřových oděvů by mi nachladl biskup.“ 

Z říše kachen si na tuto recenzi stěžoval pouze věřící polák chocholačka, že uráží katolické funkcionáře. Nedorozumění se vysvětlilo, jinak opeřenci souhlasili s hodnocením kachničky. Ovšem lidé vyváděli. Také oni chtěli kvalitní péřové oděvy! Považovali za nespravedlnost evoluce, že jim je odebrala. Také by potřebovali nadočnicové chrániče z peří, mají však jen obočí, jehož izolační vlastnosti jsou chabé, o designu nemluvě. Vyzýváme však lidi ke klidu: péřových výrobků je dost pro každého.

Zde několik příkladů. Třeba péřová sukně. Vypadá jako sukně, jenomže péřová. Je rozepínací po stranách, takže se v ní dají provozovat zimní sporty. Prodává se v obchodech s outdoorovým oblečením a její jedinou nevýhodou je vysoká cena, která předčí například i sukni plesovou – proto se navrhuje tentýž péřový model, po vzoru kachen, využít pro sport i do společnosti. Dále jsou na trhu péřové rukavice i péřové botky. K dostání jsou též péřové svetry, což jsou v podstatě bundy, ale tak těsné, že si v nich člověk připadá, jako by mu peří rostlo přímo na těle – a nemá už žádný důvod závidět ptactvu.

Lidé tedy mohou být klidní, peří je dost i pro ně. Ovšem vyvádí zase kachnička s polákem. Nadávají na evoluci a za každou cenu chtějí péřovou sukni a boty.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].