"Once Upon a Time in Hollywood" (2019)
Jak by to natočil Sergio Leone? (Režisér a jeho hvězda během natáčení Tenkrát v Hollywoodu) • Autor: Hollywood Archive, Profimedia

Quentin Tarantino je jediný současný režisér, který dokáže vzbudit nefalšovaná očekávání, ať už si o jeho filmech myslíme cokoli. Ještě než měl kdokoli šanci uvidět jediný záběr z jeho nového snímku Tenkrát v Hollywoodu, rozvířily se kolem něj vášnivé spekulace. Zpráva, že se bude dotýkat známých vražd herečky Sharon Tate a jejích přátel, které spáchali 9. srpna 1969 následovníci Charlese Mansona, probudila hlídače piety i násilí ve filmech. Tarantinův záměr se zdál být nevkusný, senzacechtivý. Jak režisér, jehož filmy jsou plné přehnaného a otevřeného násilí, naloží s tak citlivým tématem a noční můrou, která pro Ameriku znamenala symbolický konec „radostných šedesátek“?

Nečekaně, jak ukazuje hotový film, jenž po premiéře na festivalu v Cannes doputoval nyní do české distribuce. Tenkrát v Hollywoodu je fantazií o šedesátých letech v americké filmové komunitě. Fantazií o zaniklém světě, který dost možná nikdy neexistoval. O době, kdy filmy a chození do kina ještě něco znamenaly. Snímek Tenkrát v Hollywoodu je označován za Tarantinův nejosobnější film – podle logiky, že pro režiséra, který kariéru postavil na citování filmů jiných, nemůže být nic osobnějšího než snímek o komunitě, jež ona citovaná díla vyprodukovala. To je ale příliš jednoduchá zkratka. Všechny Tarantinovy filmy jsou osobní, Tenkrát v Hollywoodu je však jeho nejchytřejší.

Bylo, nebylo…

Píše se rok 1969. Herec Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), hvězda seriálu …

I_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte