Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v této zemi nejchytřejší?
 

V odpovědi na otázku z pohádky by jistě v seznamu uchazečů nemohla chybět jména Václavů Klausů, staršího i mladšího.

Prvnímu nutno přiznat hlavní zásluhu na tom, že rozvod Československa, jemuž zřejmě nebylo možno zabránit pro povahu slovenského vůdce ochotného prosadit jej i přes mrtvoly, proběhl dík strategii českého premiéra přímo ukázkově. Když ten však následně seznal, že ho v bezmezném panování českému lidu omezí Evropská unie, stal se jejím zapřisáhlým nepřítelem.

Tvrzením, že naše země v ní ztratí suverenitu, kterou ve skutečnosti držela od Bílé hory jen křehce pouhých dvacet let první republiky, ohrožuje Klaus senior největší šanci, jakou Evropa a s ní Česká republika za celé dějiny dostaly, když místo kultivace EU propaguje její likvidaci, a tedy zaručený návrat k dalším válkám.

Jak schopným odborníkem na školství se stal jeho syn, neumím posoudit, ale jeho razantní odsudek účasti české armády na misích v zahraničí svědčí o tom, že i on patří k intelektuálům podřizujícím vyšší zájem celé společnosti osobnímu. Ve svém zdůvodnění, proč jsou bez vážných důvodů utráceny životy našich vojáků na bojištích daleko od domova, naprosto přehlíží jeden z nejvážnějších: kvalitě každé armády pomáhají víc než nejlepší výcvik vlastní zkušenosti z ostrého nasazení v podmínkách boje.

Za všechna léta od zapojení do NATO získalo plnohodnotnou bojovou zkušenost už několik tisíc našich mužů i žen, a velení Aliance opakovaně hodnotí jejich činnost jako špičkovou. Má to hned…

I_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte