Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Proč nepřišel za mnou?

Primátorka Krnáčová dokládá, jak Praha uvažuje o kultuře

Příběh Centra současného umění DOX je v Česku unikátní. Ukazuje totiž, že i tady může soukromá sféra obohatit veřejný prostor něčím kulturně tak kvalitním, co můžeme směle srovnávat s věhlasnými městskými a státními institucemi. V lecčems je DOX dokonce předčí. V Praze není jiná galerie, v níž lze nehledě na aktuální program vždy najít zajímavou výstavu, přednášku, literární čtení nebo minimálně efektní vyhlídku na město s dobrou kavárnou a ještě se tu s velkou pravděpodobností potkáme se známými, kteří do Holešovic, kde DOX v bývalé továrně sídlí, zamířili za stejným účelem.

Lidé to vědí, takže díky soukromým investorům se dříve nevábná čtvrť proměnila v příjemné místo k návštěvě i životu, vychvalované západními bedekry. Proto taky Praha až dosud DOXu přispívala na provoz. Hlásila se tím k jeho fungování a dávala najevo, že si cení oživujících aktivit, které radnice nebyla schopna realizovat. Teď se ale vedení Prahy rozhodlo, že s podporou končí.

Od minulého pátku je na webu magistrátu k dispozici videozáznam jednání jeho zastupitelstva z 26. ledna. Každý si tak může udělat obrázek, v jaké atmosféře probíhalo poslední schvalování víceletých grantů na kulturu. „Možná že pan Válka měl sám iniciovat nějaké setkání a nečekat, až bude pozván. Stejně tak měl přijít ke mně do kanceláře a žádat mě o peníze přímo,“ pronesla primátorka Adriana Krnáčová na adresu šéfa DOXu, kterému město odmítlo přidělit grant na příští čtyři roky.

Komise řešila jen to,…

I_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
DOX
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1582
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte