Vlk obecný (Canis lupus), mládě---gray wolf, grey wolf (Canis lupus), cub
Vlk obecný • Autor: ČTK

Vlčí smečka, žijící kolem Doks v Máchově kraji, se rozrůstá. Fotopast zachytila čtyři nová mláďata - to by znamenalo, že smečka čítá minimálně jedenáct zvířat, pokud tedy některé loňské přírůstky nevyrazily hledat nová teritoria.

Vlkům se v kraji daří, tamní lesy jsou bohaté na divokou zvěř. Přítomnost lidí, a to i relativně husté osídlení - jak ukazuje zkušenost z německé Lužice, kde žije řádově víc vlků - těmto šelmám nijak nevadí.

Česko

Reorganizace a Beretta

Minimálně jednoho běžícího případu se dotkne reorganizace policie, o níž se vede spor mezi vládními politiky, mají k ní výtky státní zástupci a kvůli ní policejní řady opustil detektiv Robert Šlachta. Jde o kauzu s názvem Beretta, tedy o vynášení informací policisty z takzvaných živých kauz. Podle Šlachty je to potvrzení jeho teorie, že strůjce reformy, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), lhal a že cílem reorganizace je zabránit vyšetření některých případů. Chovanec tvrdí, že o komplikacích v kauze Beretta ví od začátku a zařídí vše tak, aby mohla být nestranně došetřena do konce.

Česko

Haškova neexistující mluvčí

Podivuhodný politický život jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) dostal další kapitolu. Jeho mluvčí neexistuje. Respektive za něj dlouhá léta komunikovala žena jménem Lucie Proutníková, kterou ale nikdo nezná a neviděl ji. Existuje důvodné podezření, že je to ve skutečnosti lobbistka Jana Mrencová. Ta je…

I_obalka_R30_oprava2
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R30_oprava2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte