Rezolutně popírám. (Ali Fajád)
Alí Fajád • Autor: ČTK

Pro advokáta Jana Švarce je zastupování obchodníka se zbraněmi Alího Fajáda životním případem. A to doslova: kvůli Fajádovi, zatčenému v Česku za nelegální obchod se zbraněmi a drogami, totiž Švarc před třemi týdny zmizel v libanonském údolí Bikáa a s ním i čtyři další Češi. Hlavní vyšetřovací verze, kterou se podle informací Respektu policie zabývá, je, že Švarc jel do Libanonu pro peníze za obhajobu, jež mu prý měl Fajád dlužit.

Stejně jako pro Švarce může být cesta do Libanonu „životním případem“ i pro dalšího člena unesené pětice, Martina Psíka. O jeho motivaci k cestě ovšem policie žádné verze nenabízí a mlčí také jeho nadřízení a diplomaté. Jak informovala MF DNES, jde o člena Vojenského zpravodajství. Důstojník Psík vyrazil do Libanonu pod svým civilním jménem a v médiích se spekulovalo, že si Psíka najal Švarc jako bezpečnostního poradce. Podle expertů je ale vyloučeno, že by se člen tajné služby mohl nechat zaplatit jako ochranka. Je tedy pravděpodobné, že jel s nějakým pověřením od svých nadřízených. Ať platí první či druhá verze, jde podle diplomatů i policie o problém.

Respekt 33/2015
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt 33/2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte