Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

3 x 6 pro Topolánka

O korupci ve vládě víme vše, co potřebujeme

  • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
• Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Zpráva, že půlmiliardový úplatek za tři a půl roku starý nákup obrněnců Pandur měl přes prostředníky doputovat i do kapsy bývalého premiéra Mirka Topolánka, zasáhla i hodně otrlé. Reakce, které vyvolala, se nesly ve třech směrech. Přímí aktéři korupčnického případu ji odmítli jako nesmysl a lež, komentátoři psali, že marasmus je tady tak velký, že to snad už nikoho nemůže překvapit, a současné politické elity věc přešly mlčením s očekáváním, v co obvinění vyústí. Třetímu hlasu je nicméně třeba přiznat jistou nadčasovost. Výbušný případ se podle všeho totiž bude dál vyvíjet, a i když se to nezdá, má veselejší, byť ne na první pohled viditelné stránky.

  • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
• Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
20-kom-dalik_s.jpg • Autor: Ilustrace – Pavel ReisenauerOn dojedná, my schválíme

Nejnovější informace, které ve věci pandurů přinesla MF Dnes, jsou průlomové hned z několika důvodů. Díky nim jsme se dozvěděli, že tam, kde si veřejnost až dosud mohla myslet, že se nově zvolení politici přece jen konečně snaží zatočit s korupcí svých předchůdců, šlo jen o dobře maskovanou fintu, jak zatřást úplatkářským penězovodem a nasměrovat ho do svých vlastních špejcharů. Dnes totiž z výpovědi rakouského manažera firmy Steyr víme, že tvrdá kritika Mirka Topolánka směřovaná na hlavu jeho předchůdce Jiřího Paroubka za uzavření předraženého dvacetimiliardového kontraktu na pořízení obrněnců byla ve skutečnosti vedena…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.