06_R41_despekt_n.jpg
06_R41_despekt_n.jpg • Autor: Respekt

06_R41_respekt_ondrej-bezpe_s.jpg
06_R41_respekt_ondrej-bezpe_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Hledá se eurokomisař
Hledání českého eurokomisaře sice provázejí už tradiční invektivy vůči soupeřům, přesto odsud plyne jedna dobrá zpráva. Všichni hlavní kandidáti – Vladimír Špidla, Alexandr Vondra a Jan Švejnar – jsou osobnostmi, jimiž si země neuřízne ostudu, pokud někoho z nich vyšle do Bruselu. Sekretariáty ODS a ČSSD příjemně překvapily, že neprosazují lidi, kterých se potřebují zbavit nebo je umlčet teplým místem. Lze namítnout, že zájemce nebylo nutné odhazovat lopatou. Překročit kužvartovský stín z roku 2004 se ale podařilo.

06_R41_despekt_s.jpg
06_R41_despekt_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Miliony za zmařené volby
Místopředseda ODS David Vodrážka vyžaduje od státu náhradu za předvolební kampaň kvůli zrušení voleb a vyčísluje ji na „miliony“. Prý nemůže jako místopředseda strany přijít před občanskodemokratické členstvo a říct mu, že „jsme vyhodili tolik a tolik milionů z okna a že jedeme dál“. Místopředseda asi zapomíná, že jeho strana je nedílnou součástí místního politického kolbiště a na důvodech, proč byly předčasné volby zmařeny, nese pořádný díl zodpovědnosti. Navíc Ústavní soud má na své i zamítavé rozhodnutí výsostné právo, nehledě na to, že ODS právě od státu dostává každoroční nemalý finanční příspěvek.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte