Trpělivost růže přináší. Alespoň těm, kdo čekali, až jim zdejší nejsilnější opoziční partaj představí svůj aktuální program. Sociální demokraté zatím odmítali vše, s čím vláda přišla. Zájemce o vysvětlení, jaká alternativa je na stole, byl většinou konfrontován s tichem, v lepším případě s ujištěním, že se na tom pracuje. To už ale neplatí: ČSSD zveřejnila svůj „pozitivní program Naděje“ a vážně ohlásila odhodlání vést tuto zemi po příštích parlamentních volbách. A právě teď, ve chvíli, kdy je budoucnost koaličního kabinetu značně nejistá, nastává pravý čas pro získání orientace v tom, co nám socialisté nabízejí.

Všechno do škol

Česká sociální demokracie se roky profilovala jako strana, která hájí především zájmy starých lidí, dělníků, sociálně slabých. A podle toho byl vždy postavený i její program. S heslem „zdroje tu jsou“ partaj slibovala a následně vždy i realizovala zvýšení nejrůznějších příspěvků od porodného přes pastelkovné a pohřebné až po rodičovský příspěvek. Vedle toho nabízela „bezplatné zdravotnictví a školství“. A štědrost se nosila i jinde: za často zmiňovanou zkratkou „zkvalitnění života občanů“ se skrývala především stavba předražených dálnic nebo budování velkých průmyslových zón.

Ne že by se to zásadně změnilo: program Naděje, představený počátkem tohoto měsíce, tohle všechno obsahuje. Socialisté přicházejí s „novou érou“ opoziční…

200825-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200825-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte