Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Scéna

Kulturní tip

Vzpruhu v podobě pořádného festivalu elektronické hudby, který by ukázal, co se děje kolem i za mořem, potřebuje naše kulturní scéna už léta.

Vzpruhu v podobě pořádného festivalu elektronické hudby, který by ukázal, co se děje kolem i za mořem, potřebuje naše kulturní scéna už léta. Nyní se konečně dočkáme. Mladí pořadatelé z okruhu nezávislého vydavatelství Mute-me připravili na sobotní večer 25. února v pražském prostoru Abaton reprezentativní přehlídku elektroniků. Festival s názvem Sperm vypadá skutečně grandiózně.

Laptopeři, dýdžejové, multimedialisté a světelní designéři budou vystupovat na třech pódiích zároveň. Poznáme důležitou část britské, německé, rakouské, polské nebo slovenské scény, ale v pozadí nezůstanou ani Češi.

Představí se zavedená jména, jako například rakouští experimentátoři Radian (bicí, basa, elektronika) nebo americký laptoper Kid 606. Z nahrávek vyplývá, že černým koněm festivalu by se mohla stát kapela Digitonal ze severoanglického Sheffieldu se svým symfonickým stylem. Připomeňme, že hudební scéna v tomto městě nyní zažívá nečekaný boom. Ze Sheffieldu pochází například současná nejprodávanější britská kapela Arctic Monkeys.

Sperm nabídne také orientaci na české scéně. Můžeme se těšit třeba na vtipnou kapelu brněnských výtvarníků Mateřídouška, která rozezní digitální kódy „pro intelektuální zálesáky“, svůj nový projekt představí Načeva, mihne se rovněž Floex se zpěvačkou Ridinou Ahmedovou a přední český laptoper a softwarový instrumentalista Michal Mariánek. Vypadá to skutečně nadějně. Konečně…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].