2006-1974-mobr-18Buchoncbi.gif
2006–1974-mobr-18Buchoncbi.gif • Autor: Respekt

2006-1974-vobr-18Buchoncbi.jpg
Fotografie: www.ncbi.nlm.nih.gov • Autor: Respekt

Chcete se chvíli přehrabovat v trochu jiných informacích, než jsou ty, které se na nás neustále valí zleva zprava? Pak zavítejte na stránky Národního centra pro biotechnologické informace (NCBI) v USA. Naleznete tu informaci genetickou – dědičnou informaci mnoha organismů včetně člověka. A veškerou dostupnou informaci okolo.

Nelekejte se po přečtení předcházejícího odstavce. Celý portál je sice určen převážně odborníkům, ať již badatelům zabývajícím se vědami o živé přírodě nebo lékařům, leccos zajímavého tu ale nalezne i zvídavý laik či student. Za zmínku stojí například vynikající archiv těch nejlepších biologických a lékařských učebnic, které jsou v současnosti k mání. Všechny jsou přístupné on-line. Komu se nechce pustit se do mnohasetstránkových učebnic, ať se podívá na „Science Primer“ (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/About/primer). NCBI se věnuje popularizaci vědy a právě tato sekce je popularizaci určena. Na několika málo stránkách se dozvíte, co je to bioinformatika, jak vědci zpracovávají genomická data, jak se sleduje, které geny jsou v buňce zrovna aktivní a podobně. A kdo má chuť na více než jenom základy, zajde si na „Coffee Break“, kde najde populárně-vědecké články o nejvýznamnějších současných objevech.

Autor je genetik.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte