Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Účet pro Pavla Tykače

Připravované obvinění motoinvesťáckých štik Pavla Tykače a Jana Dienstla, kteří měli být hlavami devět let starého podvodu ve společnosti CS Fondy, vybízí k několika ironickým poznámkám.

Připravované obvinění motoinvesťáckých štik Pavla Tykače a Jana Dienstla, kteří měli být podle čerstvého vyjádření protikorupční policejní jednotky hlavami devět let starého podvodu ve společnosti CS Fondy (tehdy zmizelo jedna a čtvrt miliardy korun), vybízí k několika ironickým poznámkám. Pavel Tykač už není jen škůdcem kapitálového trhu, což je formulace, zveřejněná před lety v tomto časopise a posvěcená soudem, ale pokud bude za policejní obvinění odsouzen, nebude problém připojit k jeho jménu přívlastek podvodník. Ale žertíky stranou.

Policie odhalila něco, o čem se psalo už před osmi lety. Přes s Tykačem spojenou firmu Dew H zmizela tehdy miliarda korun (pravděpodobně pocházející z podvodů v CS Fondech) na nepřehledná konta v daňových rájích. V jednu chvíli se zdálo, že to státní úřady odhalí a zatrhnou. Jenže tehdejší šéf úřadu, zabývajícího se praním špinavých peněz, který chtěl transakci prošetřit, byl z funkce na hodinu propuštěn čerstvými sociálnědemokratickými vládci. Záhy nato se Tykač stal poradcem ministra financí Iva Svobody.

Policie by se proto měla zaměřit také na prověření indicií, že tehdejší vládci mohli o podvodech Pavla Tykače minimálně vědět. Při důkladné vyšetřovací práci by se zřejmě potvrdila vousatá podezření o letitém propojení politiky a podvodníků.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2530
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte