Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Hudba

mobrazek_1644.gif
mobrazek_1644.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1644.jpeg
vobrazek_1644.jpeg • Autor: Respekt

Časopis pro současnou hudbu His Voice vydal na začátku září zajímavé číslo, které si zaslouží pozornost. Redakční tým se v něm soustředí na hudební dění v Polsku, o kterém toho přes jeho blízkost a důležitost moc nevíme. Je to škoda, protože náš severní soused patří v soudobé vážné hudbě, jazzu, hip hopu nebo elektronice k evropské špičce. V novém čísle časopisu najdeme například analýzu polské hudební avantgardy od skladatele Martina Smolky, portrét trumpetisty, skladatele a jazzové legendy Tomasze Stańka, okno do polského hip hopu nebo industriální scény. U příležitosti vydání čísla pořádá v pondělí 13. září redakce poslechový večer v pražském experimentálním prostoru Roxy – NoD.

•••

Existují kompozice, které by rozhodně neměly chybět v našich domácích hudebních archivech. Mezi ně patří Pašijové hry od Plastic People. Tuto nahrávku je možné mít od letošního léta doma ve dvou verzích. Jednak v syrové podobě, jak byla zaznamenána při premiéře na Hrádečku u Václava Havla v roce 1978 (vyšla v samizdatu a také několikrát na CD), a také v nedávno vydané rozšířené verzi, kde Plastic People doplňují dechy, smyčce a bicí souboru Agon Orchestra. Rozšířená verze je zjemnělá, méně patetická a kázání Krista na hoře Olivetské přednáší žena. Nová nahrávka mimo jiné potvrzuje, že Plastici vytvořili v 70. letech vskutku nadčasové dílo.

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte