Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Připomeňme si

Před čtyřmi lety tu komando policejních těžkooděnců v desetihodinové, televizí sledované bitvě porazilo a pozatýkalo skupinu rozzlobené mládeže. „To prostě nejde, jen tak si zabrat dům obrovské ceny, my musíme myslet ekonomicky a zvelebit a zhodnotit obecní majetek,“ říkali zástupci pražského magistrátu před budovou statku Ladronka do mikrofonů a kamer. „Vznikne tady soukromá nemocnice a nájem bude vzpruhou pro městskou kasu.“ Policejní úder tedy ukončil sedmiletou historii nejznámějšího pražského squattu, mladí anarchisté museli zapomenout na svůj sen o sídle nezávislé kultury a začaly se psát nové časy.

V nich nejdřív sešlo z plánů na kliniku: zájemce ucukl, protože nechtěl být spojován s násilným policejním zásahem proti nonkonformní mládeži. Magistrát spolu s Městskou částí Prahy 6 tedy vyrukoval s plánem vytvořit z Ladronky rekreační prostor pro lidi. Ani to se ale nepodařilo uvést v život a místo rekreačního centra sloužil barokní statek nějaký čas jako cvičiště pro policejní psy. K dnešnímu dni nepřibyla z Ladronky do městské kasy ani koruna. Naopak: město dlouho platilo hlídače, aby chráněnou památku nerozebrali břevnovští usedlíci na stavební materiál. Teď je usedlost obehnána železným plotem stavební firmy Podzimek a synové, za ním se však viditelně nic neděje. „Myslím, že tam probíhá rekonstrukce. Ale my už jsme to převedli na Prahu 6, tak se zeptejte tam,“ říká za magistrát radní Pavel Klega. „Probíhá tam…

v29.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte