Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Zahraničí

Z minulého týdne

Pondělí - Britské ministerstvo zahraničí uvedlo ve svých tipech pro Brity cestující do Česka, že pražské tramvajové linky 22 a 9 jsou rejdištěm kapsářů. Úřad napsal, že v pražských dopravních prostředcích pracují organizované skupiny zlodějů. Nabádá také turisty, aby si objednávali taxíky jen od důvěryhodných firem, za které označuje AAA a Profi Taxi, protože jinak by mohli být okradeni.

Úterý - Na summitu NATO-Rusko šéfové států a vlád přijali historickou deklaraci o vytvoření společné Rady NATO-Rusko. „Je to nové partnerství na obranu společných zájmů. Pro spolupráci mezi Aliancí a Ruskem není jiné alternativy,“ řekl po podpisu deklarace ruský prezident Vladimír Putin. Rusko bude mít v radě stejný hlas jako členské země NATO.

Úterý - Izraelští agenti zatkli 25letou Palestinku, která měla původně spáchat sebevražedný atentát, ale na poslední chvíli si to rozmyslela. Zahríja Hamamríová si měla podle instrukcí členů Brigády mučedníků Al-Aksá obléknout těsné šaty, brýle a měla být nalíčená, to ale odmítla. Navíc se jí zželelo „dětí, žen a nemocných lidí, kteří by zemřeli“. Hlavním důvodem, proč změnila názor, však byla instrukce, že má spáchat atentát, i když okolo nebude mnoho lidí. "Měla jsem dojem, že si z krveprolití dělají byznys. Hlavně aby se mluvilo o tom, že zvládli atentát," řekla Zahríja.

Úterý - Mariane Pearlová, vdova po zavražděném reportérovi deníku The Wall Street Journal, porodila…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.