Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Panelstory po dvaceti letech

Dva dny po silvestru přijela Jaroslava Kučerová odpoledne domů na pražské Petřiny a vůz zaparkovala na obvyklém místě. Nestačila ještě ani vybrat poštu ze schránky, když zvenčí zazněla ohlušující rána. Paní Kučerová vyběhla před dům a došlo jí, že může slavit druhé narozeniny: auto, ve kterém ještě před minutou seděla, se změnilo v rozdrcenou hromádku kouřícího, sutinami zavaleného plechu. Z posledního poschodí dvanáctipatrového věžáku se utrhl balkon a náraz jeho dvou tun rozmačkal felicii paní Kučerové doslova na placku.

Prostě to spadlo

Přivolaní policisté z Prahy 6 sepsali protokol, natáhli okolo domu varovnou pásku s nápisem „Policie“ a zakázali nájemníkům vstupovat na balkony. „Viníka nehledáme, protože žádný není. Prostě to spadlo,“ říká k případu o pár dnů později Petr Moláček, náčelník břevnovského okrsku, který má případ na starosti. Mezi řečí pak policisté poukazují na to, že dnešní majitel (kterým je mimochodem ministerstvo vnitra) převzal dům před dvěma lety od radnice v Praze 6 v katastrofálním stavu a za padající beton tedy nemůže. „Budovu teď prohlíží statik a o případné rekonstrukci se bude rozhodovat až podle jeho posudku,“ vysvětluje další osud petřinského věžáku mluvčí policejního prezidia Ivana Moosová. Proč se tak ale nestalo už v době, kdy vnitro dům přebíralo? I když do domu zatékalo a padala z něj omítka, nic podle policie nenasvědčovalo tomu, že by jeho obyvatelům hrozilo vážnější nebezpečí.

V jedné věci je možné…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.