Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Chybí školní inspekce

Občas se dozvídáme o školách, kde učitelé nebo rodiče nebo představitelé obce chtějí odvolat (podle jejich názoru neschopného) ředitele.

Občas se dozvídáme o školách, kde učitelé nebo rodiče nebo představitelé obce chtějí odvolat (podle jejich názoru neschopného) ředitele. Není to ale vůbec jednoduché. Jeden takový případ, kdy o odvolání usiluje skupina učitelů, si stručně popišme.

Na Střední odborné učiliště společného stravování v Praze 10 v září nastoupil nový ředitel Petr Marek. V minulosti již ve vedoucí funkci na jiném učilišti pracoval, ve školním roce 89/90 na žádné škole nepůsobil. Ředitelem SOU společného stravování se stal po vítězství v konkursu. Velmi záhy se proti němu utvořila opozice (i těch učitelů, kteří pro něj původně hlasovali), a to hlavně z těchto důvodů: Nový ředitel se obklopuje bývalými funkcionáři. Po listopadu nejdříve odešli zdiskreditovaní lidé, ale ředitel tam přitáhl jiné. Jako zástupce si přivedl dr.Kadlece, který ve stejné funkci na jiné škole nedostal důvěru a musel odejít. Škola nemá internát, přesto tam byl přijat zástupce se šesti vychovateli pro mimoškolní činnost. Předtím ztratili místa při reorganizaci a rušení středisek praktického vyučování, a jsou tedy zaměstnavateli zavázaní. V listopadu 1990 došlo k vynucenému odstoupení výboru odborů (prý nereprezentoval novou členskou základnu). Dvacet osm učitelů na protest vytvořilo vlastní odborovou organizaci. Byli vystaveni nátlaku, vyhrožování, skandalizování, obviňováni ze zpronevěry peněz. Jsou to hlavně oni, kdo nyní dostávají výpovědi. Propouštět se na škole musí - bude se snižovat počet žáků. Učitelské…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte