Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Léky nadále úzký profil?

O situaci ve farmaceutickém podniku Galena v Opavě a o nepříliš povedeném konkursu na ředitele jsme psali v Respektu č.28. Z Opavy se ozvaly hlasy, že jsme podnik poškodili nepravdivými fakty.

O situaci ve farmaceutickém podniku Galena v Opavě a o nepříliš povedeném konkursu na ředitele jsme psali v Respektu č.28. Z Opavy se ozvaly hlasy, že jsme podnik poškodili nepravdivými fakty. Zároveň byl ale v samotné Galeně odvolán z místa technického náměstka PhMr.Jiří Spáčil, kterého jsme v článku „poškodili“ nejvíc - a vzápětí byl jmenován poradcem ředitele. Dopisy žádají omluvu, vyhrožují žalobou. Ani jeden se nezmiňuje o změně výrobního sortimentu.

Vítěz konkursu na ředitele ing.Novotný polemizuje s článkem pouze na podnikové nástěnce, protože „se nehodlá na stránkách časopisu Respekt pouštět do zbytečných a dramatických debat“. Ať se píše cokoli, podnik bude i nadále pokračovat v dosavadní výrobě léků, protože „ta podnik uživí“. Co svým prohlášením nový ředitel a několikaletý pracovník Galeny přislíbil naší farmaceutice a svým podřízeným? Pokračovat ve výrobě, která je dosud atraktivní pouze pro několik výzkumných pracovníků - například ve vývoji námelových alkaloidů (získávají se z námele, naočkovaného parazitu na žitu).

Pro naše lékárny to bude mít pramalý význam, léky vyráběné z této látky se u nás používají minimálně. Export? Ten se vyplatí pouze za předpokladu, že Galena bude jako dosud odírat pěstitele, kteří jí dodávají surovinu.

Cena námelového žita je vyšší než cena žita na chleba. Proto je o pěstování námele zájem.…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte