Reklama
 
v08.jpg

1990/8

Koupit vydání
v07.jpg Vydání 25. 4. – 2. 5. 1990 v09.jpg Vydání 9.–16. 5. 1990
Zahraničí
Válka vedená hladem Zbyněk Petráček "Etiopské vládní jednotky údajně zahájily ofenzívu v provincii Eritrea a snaží se ovládnout významný přístav na pobřeží Rudého moře Masawa, který od letošního ledna kontrolují oddíly separatistické Eritrejské lidové osvobozenecké fronty. Zrod nové strany či návrat do hlubin? Dimitrij Běloševský O víkendu 21. a 22.dubna 1990 proběhl v leningradském Domě politické osvěty zakládající sjezd Ruské (Rossijské) komunistické strany (RKS). Iniciativní skupina zveřejnila svoji platformu v Leningradské pravdě teprve 20.března. Těžké časy západoněmeckých komunistů Ivana Šustrová Až do pádu Honeckerova režimu v NDR to vypadalo, že si západoněmečtí komunisté (Deutsche Kommunistische Partei, DKP) navždy podrží primát nejnudnější a nejnezajímavější komunistické strany Evropy, ne-li celého světa. Ukázalo se však, že i tato organizace měla svá sladká tajemství. Cesta k míru Lubomír Stejskal Tak, jak se postupně zbavujeme propagandistického nánosu, který ulpěl na hodnocení historických událostí na Blízkém východě, vystupuje na povrch nový obraz. Demokratické Rusko Dimitrij Běloševský Shromáždění a mítinky se v poslední době staly v Moskvě záležitostí téměř všední. Tak i v neděli 22.4.1990 se v moskevských Lužnikách konal padesátitisícový mítink organizovaný hnutím Demokratické Rusko. Polsko z hlavy na nohy Petr Janyška Polsko prochází už čtvrtý měsíc drastickou operací. Končí období absurdního nehospodářství, začíná něco, co by mělo vést ke zdravé ekonomice. A Solidarita rokuje o své další tvářnosti...
Kultura
World Press Photo '90 Daniela Mrázková Ve dnech 4.-27. května 1990 se v prostorách pražského Karolina bude konat světová výstava novinářské fotografie World Press Photo 90. Výstava předkládá obrazové dějiny dramatického roku 1989, zachycené elitou světového fotožurnalismu. Anežko česká, ochraňuj to kamení Milena Sršňová Přibližně dvacet náhrobních kamenů, tři zakládací desky oltářů, několik set architektonických zlomků, části keramických nádob a další předměty převážně z archeologického výzkumu Ivana Borkovského, který prováděl v Anežském klášteře v Praze v letech 1940-41 a 1953-55.
Komentáře
Návrat z ghetta Tomáš Pěkný Před několika lety se mi kolega v práci svěřil, že dokáže vyčuchat Židy. On taky léčí lidem bolavé hřbety dlaní a očima zastavuje točící se vrtulku. Č. 10 ať promine Milena Šindelářová Pohotovost, s jakou zveřejnila KSČ svůj volební program, je pochopitelná eventuálním, alespoň relativně příznivým výsledkem má šanci získat zpět některý ze svých postů, na které si po léta zvykla.
Domov
Mentálně postižení Jan Brabec K poškození mozku, mentální retardaci může dojít buď při těžkém porodu, nebo vlivem nakažlivé choroby. Nejčastěji však jde o genetickou vadu, tzv. mongolismus - Downův syndrom. Mentálně postižených dětí a dospělých žije v Československu podle hrubého odhadu kolem 250.000. Klub angažovaných nestraníků Zdenka Hradcová Pět měsíců uběhlo od listopadové revoluce. V polovině dubna 1990 je naše společnost značně názorově roztříštěná, unavená rychlým sledem událostí, ale i jejich pomalým řešením, zčásti i nespokojená, zčásti tonoucí v obavách o budoucnost republiky a o výsledek voleb. Stačí hodit kamenem Milena Šindelářová Kdysi to mírně zvlněné úbočí pár metrů za Poldovkou muselo být docela romantické. Dneska sem vede silnice bez krajnic a prostranství s pěti paneláky nestojí pro šedivost ani za fotku. Slušovice: příklad nebo mafie? Mojmír Kovář Vážený pane předsedo, vážený pane předsedající, vážené Federální shromáždění.Ve smyslu par.65 zákona o jednacím řádu FS ČSFR ze dne 21.3.1989 se obracím na pana předsedu vlády ČSFR s otázkou, kdy bude zrušen článek 4 Ústavy v rezortě zemědělství de facto.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte