Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Denní menu, Fenomény, Kultura

Timothée Chalamet představuje změnu, jakou od filmového průmyslu očekáváme

Timothée Chalamet ve filmu Call Me By Your Name
Timothée Chalamet ve filmu Call Me By Your Name

Za posledních více než sedmdesát let to je nejmladší muž, který byl nominovaný na Oscara v kategorii Nejlepší herec. Timothée Chalamet se ve svých dvaadvaceti letech stal díky filmu Dej mi své jméno režiséra Luca Guadagnina idolem nové generace. Rozpolceným komplikovaným hrdinou, který pokračuje v dynastii nezařaditelných osobitých mladíků, jako byli James Dean, River Phoenix nebo Leonardo DiCaprio.

Do kin právě míří jeho nový snímek Beautiful Boy, skutečným příběhem inspirované drama vztahu otce a syna procházejícího drogovou závislostí - a časopis i-D uspořádal při té příležitosti společný rozhovor Chalameta se zpěvákem Harry Stylesem. Jak titulek avizuje, jedná se o setkání nejatraktivnějšího herce planety s nejcharizmatičtější popovou hvězdou. A oba hovoří u úskalí slávy v mladém věku, sociálních sítí a moderní maskulinity: „Timothée Chalamet představuje změnu, jakou od filmového průmyslu očekáváme. Je citlivý, upřímný, přemýšlivý, zdvořilý, vtipný a sebevědomý. Je v kontaktu se svoji ženskou stránkou a směje se. Hodně se směje,“ píše se v i-D.

Chalamet i Styles se netají vzájemný respektem a v průběhu rozhovoru si plynule přehazují role toho, kdo se ptá, a toho, kdo odpovídá. Hned v úvodu samozřejmě dojde na Chalametovo rozhodnutí hrát v gay romanci Dej mi své jméno. „Když jsi četl scénář, která scéna tě přesvědčila: Tohle musím natočit?“ ptá se Styles.

„Byla to nejspíš ta scéna, v níž Elio vyzná Oliverovi své city před památníkem války. Ta předloha je tak autentická a dobře napsaná, že se mi zdálo, že právě tahle scéna bude barometrem toho, jestli se nám podaří knihu převést na plátno, nebo pohoříme. Luca Guadagnino si toho dne nebyl jistý, jak to točit - a ve skutečnosti to byl Armie Hammer, koho napadlo natočit v jednom širokém záběru. Vytratil se tak z toho tak ten možný kýčovitý hollywoodský nádech. Když si při té scéně ztlumíš zvuk, vůbec nepoznáš, že tu někdo někomu říká, že se do něj zamiloval.“

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].