Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Letní filmová škola

A zato stáří, to je Řím...

V sobotu 21. července 2007 od 14.30 v kině Hvězda v Uherském Hradišti se koná veřejná debata v rámci sekce Člověk a stáří.

„Stáří je Řím, kam všechny cesty vedou,“ praví Jaroslav Seifert. Řím je královské město a stojí za to tam dorazit a zůstat. A tudíž, proč by stáří mělo být smutné, nebo dokonce prázdné? Není to přece nemoc, a když máme štěstí a zdraví, záleží na nás, kdy a jak se rozhodneme ho přijmout. V každém okamžiku něco končí a něco začíná a  to je dobrodružství.

Naši hosté to vědí. Jsou ve věku, který byl ještě nedávno označován za stáří. V jejich případě je to ale jenom kvalita, protože bez jejich prací a zralých názorů by společnost byla chudší. Stojí za to s nimi být a bourat mýty o stáří, které patří do starého železa.

Hosté:

Jiřina Šiklová - socioložka

Václav Havel - dramatik

A. J. Liehm - spisovatel

Miroslav Petrusek - sociolog

David Crystal - lingvista a spisovatel

Ivo Pondělíček - psycholog, spisovatel a filmový teoretik

Moderuje:

Tereza Brdečková, Respekt

Debata týdeníku Respekt a Letní filmové školy na téma "A zato stáří, to je Řím…" se koná 21. 7. 2007 od 14.30 v kině Hvězda v Uherském Hradišti.

Vstup zdarma.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte