Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Otázka pro Trumpovy odpůrce

Chceme to, co je lepší pro Ameriku a svět, nebo to, co je horší pro Trumpa?

Vlastně jsem nevěřil tomu, že existuje něco jako syndrom trumpovského vyšinutí, tedy nenávist k Donaldu Trumpovi silná tak, že lidem bere soudnost. Samozřejmě jsem si všiml tvrdého, nenávistného jazyka, který proti Trumpovi někteří používají, a pár ostrých výroků jsem sám pronesl, to ale bylo během kampaně, kdy se zdálo, že Trumpovy činy taková slova ospravedlňují. Po zvolení, místo aby se zklidnil a jednal jako prezident, pak Trump pokračoval v nepřetržitých útocích, přehánění a lhaní. Zdálo se, že pro jeho vládu jsou typické chaos a nekompetentnost.

Pak ale přišel útok proti Sýrii. Vypadá to, že v této otázce Trump pečlivě naslouchal bezpečnostním profesionálům, vzdal se svých původních postojů, zvolil vyváženou reakci a jednal rychle. Útoky jsem podpořil a poznamenal jsem – během vysílání i v tisku –, že se Trump konečně chová jako prezident, protože zmíněná akce „podle všeho odráží jeho opožděné zjištění, že Ameriku na první místo stavět nelze a že americký prezident musí jednat na základě širších zájmů a ideálů“. Celkově jsem však byl k Trumpově postupu v Sýrii nadále kritický, jeho politiku jsem označil za „nekoherentní“. Můj komentář v deníku The Washington Post měl titulek „Jeden útok ještě neznamená strategii“.

Z reakcí levice byste si nicméně mohli myslet, že jsem právě podpořil Trumpovu kandidaturu na papežský stolec. Jindy uvážliví komentátoři můj postoj popsali jako „nesmyslný“ a jako důkaz toho, že se média „mohou přetrhnout“, aby šla Trumpovi na ruku. …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte